Projektai
Darbo su jaunimu plėtra kaimiškose vietovėse - mokymo kursai
Data: 2024 m. lapkričio 29 d. – gruodžio 5 d.
Dalyviai: 27 dalyviai – jaunimo darbuotojai, lyderiai ir savanoriai, dirbantys su jaunimu.
Mokymų tikslas tikslas:
Šis projektas skirtas spręsti unikalius iššūkius, su kuriais susiduria kaimo jaunimas, suteikiant specializuotus mokymus ir resursus jaunimo darbuotojams. Tikslas – stiprinti jaunimo darbuotojų gebėjimus kurti ir įgyvendinti veiksmingas programas, skatinti socialinę įtrauktį ir aktyvų pilietiškumą kaimo bendruomenėse.
Mokymų kursai orientuoti į projektų valdymą, savanorystės skatinimą bei skaitmeninio jaunimo darbo plėtrą kaimo vietovėse.
Pagrindiniai mokymų tikslai:
Profesinių įgūdžių tobulinimas:
Suteikti jaunimo darbuotojams reikalingų įgūdžių ir kompetencijų, kad jie galėtų sukurti, įgyvendinti ir valdyti jaunimo darbo programas, pritaikytas kaimo bendruomenių poreikiams.Kaimo jaunimo iššūkių sprendimas:
Didinti jaunimo darbuotojų supratimą apie specifines problemas, su kuriomis susiduria kaimo jaunimas, pavyzdžiui, socialinę izoliaciją, ribotą prieigą prie išteklių bei mažesnes švietimo ir įsidarbinimo galimybes.Socialinės įtraukties ir pilietiškumo skatinimas:
Įgalinti jaunimo darbuotojus skatinti socialinę įtrauktį, pilietinį įsitraukimą ir aktyvų kaimo jaunimo dalyvavimą bendruomenėse, siekiant užtikrinti, kad nė vienas jaunas žmogus nebūtų paliktas nuošalyje.Projektų valdymo įgūdžių ugdymas:
Suteikti jaunimo darbuotojams efektyvaus projektų valdymo metodologijas, leidžiančias organizuoti ir vykdyti tvarius projektus, kurie teigiamai paveiktų kaimo jaunimą.Savanorystės skatinimas kaimo bendruomenėse:
Stiprinti jaunimo darbuotojų gebėjimą organizuoti ir įtraukti savanorius kaimo vietovėse, skatinant jaunimą įsitraukti į savanorišką veiklą kaip asmeninio tobulėjimo ir bendruomenės kūrimo priemonę.Skaitmeninių įrankių integravimas į jaunimo darbą:
Suteikti jaunimo darbuotojams skaitmeninių įrankių ir strategijų, skirtų įtraukti kaimo jaunimą per internetines platformas, sprendžiant skaitmeninę atskirtį ir skatinant skaitmeninį raštingumą.
Šis mokymų kursas siekia įgalinti jaunimo darbuotojus kurti pokyčius kaimo bendruomenėse, ugdant jaunimo įsitraukimą, skatinant savanorystę ir pasitelkiant skaitmenines priemones bendruomenės stiprinimui.
Žmogaus teisių ugdymas panaudojant „Compass“ vadovą – tarptautiniai mokymai Lietuvoje
Data: 2024 m. lapkričio 22–28 d.
Vieta: Širvintos, Lietuva
Dalyviai: 27 dalyviai -jaunimo darbuotojai, lyderiai ir savanoriai, dirbantys su jaunimu.
Šių metų lapkričio 22–28 d. Širvintose įgyvendinami tarptautiniai mokymai, skirti jaunimo darbuotojams, lyderiams bei savanoriams, dirbantiems su jaunais žmonėmis. Mokymų tikslas – plėtoti jaunimo darbuotojų kompetencijas žmogaus teisių srityje ir suteikti jiems įrankius, leidžiančius šias teises efektyviai propaguoti per neformalųjį ugdymą.
Pagrindinis dėmesys bus skiriamas dalyvių supažindinimui su žmogaus teisių ugdymo vadovu „Compass“ ir praktiniu jo pritaikymu kasdieniame gyvenime. Šis mokymų kursas siekia įgalinti jaunimo darbuotojus tapti žmogaus teisių švietimo skleidėjais bei aktyviai skatinti šias vertybes jaunimo veiklose.
Mokymų uždaviniai:
- Suteikti dalyviams išsamų supratimą apie žmogaus teises naudojant „Compass“ vadovą ir jo praktinį taikymą.
- Didinti sąmoningumą apie žmogaus teisių ugdymą ir demokratinį pilietiškumą.
- Ugdyti dalyvių gebėjimus naudoti „Compass“ įrankiu žmogaus teisių švietimui.
- Supažindinti su žmogaus teisių įgyvendinimo bei propagavimo mechanizmais ir priemonėmis.
- Pateikti dalyviams šiuolaikinius žmogaus teisių konceptus, susijusias institucijas ir svarbiausius dokumentus pasauliniu lygiu.
- Pristatyti institucinį ir teisinį pagrindą, ginantį žmogaus teises ir kovojantį su diskriminacija Lietuvoje ir Europoje.
- Skatinti dalyvių tarpusavio tinklaveiką bei idėjų ir gerosios praktikos mainus tarp įvairių žmogaus teisių skleidėjų.
Šie mokymai – tai ne tik galimybė gilinti žinias ir įgyti naujų įgūdžių, bet ir puiki erdvė užmegzti naudingus ryšius, keistis patirtimi bei kurti bendras žmogaus teisių švietimo iniciatyvas ateičiai.
"Sportuok su muzika"
Sveika gyvensena ir jos veiksniai – tai aktuali ir svarbi tema šiuolaikinėje visuomenėje. Fizinio aktyvumo svarba, sveika mityba, kova su žalingais įpročiais – tai esminiai sveikatos stiprinimo ir lėtinių neinfekcinių ligų profilaktikos elementai. Šiandien jau neginčytina, kad keičiant gyvensenos įpročius galima pagerinti žmonių sveikatą ir prailginti gyvenimo trukmę. Būtent šie principai buvo perteikiami renginio „Sportuok su muzika“ metu, kuris vyko Musninkų kaimo bendruomenės organizuotų edukacijų kontekste.
„Sportuok su muzika“ – tai unikalus renginys, skirtas ne tik fiziniam aktyvumui skatinti, bet ir sveikos gyvensenos principams ugdyti. Šio renginio metu dalyviai turėjo galimybę ne tik daugiau sužinoti apie fizinio aktyvumo naudą, bet ir smagiai bei aktyviai praleisti laiką, mokydamiesi įvairių pasaulio šalių šokių. Šokis – puikus būdas ne tik judėti, bet ir išreikšti save, suartinti bendruomenės narius bei skatinti aktyvų gyvenimo būdą.
Projektą finansavo Širvintų r. sav.
2024 m. organizacija įsitraukė į Europos piliečių programos projekto “NOT SKIP” veiklas.
Projektas „NOT SKIP“ atsižvelgs į ES politiką Europos pilietiškumo ir ES demokratijos veiksmų plano srityje, sukuriant erdvę visiems ES piliečiams, kurie nori aktyviai dalyvauti kaip visuomenės nariai, laisvai išreikšti savo nuomonę ir turėti galimybę pasisakyti apie Europos ateitį.
Projektas prisidės prie demokratinio ir pilietinio Sąjungos gyvenimo, skatindamas socialinį atsparumą. Jis tyrinės ES demokratinio dalyvavimo dimensiją, suteikdamas piliečiams galimybę sustiprinti jų įgalinimą, parodydamas, kaip naudotis savo žodžio laisve atviroje erdvėje, kurioje visi piliečiai turi galimybę dalyvauti ir viešai keistis nuomonėmis, taip skatinant piliečių dalyvavimą demokratiniame Europos Sąjungos gyvenime.
2024 m. organizacija gavo „Erasmus+“ programos akreditaciją jaunimo srityje, suteikiančią plačias galimybes vykdyti projektines veiklas, skirtas jaunimui, jaunimo darbuotojams, specialistams bei su jaunimu dirbančių organizacijų atstovams. Dėl šios akreditacijos organizacija galės rengti įvairius projektus, kurie padės dalyviams ugdyti asmeninius ir profesinius įgūdžius, skatinant jų augimą bei tobulėjimą. Projektinėse veiklose dalyvaus ne tik atstovai iš Lietuvos, bet ir iš užsienio, suteikiant galimybę dalintis patirtimi, kurti tarptautinius ryšius ir skatinti tarpkultūrinį dialogą. Ši akreditacija reikšmingai prisidės prie organizacijos gebėjimo vystyti jaunimo srities veiklas ir plėsti jų poveikį tiek vietiniu, tiek tarptautiniu mastu.
2024 m. organizacija gavo Jaunimo savanoriškos tarnybos (JST) akreditaciją, suteikiančią galimybę priimti savanorį iš JST programos į savo bendruomenę. Šis akreditacijos įgijimas leidžia organizacijai plėsti savo veiklas, įtraukiant jaunimą į prasmingą ir naudingą savanorišką darbą. Savanoris galės prisidėti prie įvairių bendruomenės projektų, padėdamas organizuoti renginius, vykdyti socialines iniciatyvas, skatinti jaunimo aktyvumą bei prisidėti prie bendruomenės gerovės kūrimo. Ši galimybė ne tik stiprins savanorio įgūdžius ir kompetencijas, bet ir praturtins organizacijos veiklą naujomis idėjomis bei energija.
2022 – 2024 m. organizacija įgyvendino Erasmus KA2 projektą „Ekologinis ugdymo sodas jaunimo verslumo įgūdžių ugdymui“. Projekto tikslas – sukurti patyriminio mokymosi galimybes kaimo/miesto jaunimui, siekiant ugdyti savarankiškumą, darbo įgūdžius ir verslumo gebėjimus per ekologinio sodo kūrimą. Projekte numatyta parengti intelektinį produktą apie ekologinį sodą, organizuoti jaunimo dirbtuves ir mokymus komandinio darbo srityje.
2021 – 2023 m. Organizacija buvo Europos piliečių programos projekto „I-PLAY: Interneto prieiga dalyvavimui, mokymuisi ir aktyviam jaunimui“ partnerė. Projekto tikslas – sukurti organizacijų ir miestų tinklą, suteikiant balsą kaimo ir periferiniams regionams bei skaitmeniniu būdu atskirtiems piliečiams (migrantams, pabėgėliams, neįgaliesiems ir kt.), skatinti diskusijas apie lygias prieigos prie interneto galimybes ir jo ateitį ES. Projekto struktūruoto darbo plano dėka, tiesiogiai įtraukiama daugiau nei 600, o netiesiogiai – 35 000 dalyvių. Jaunieji dalyviai pirmiausia prisideda prie vietos gerosios praktikos tyrimų, kuriais dalijamasi, o vėliau veikia kaip skaitmeniniai fasilitatoriai ir daugintojai, skatindami diskusijas apie skaitmeninės įtraukties ateitį ES bei rinkdami idėjas ir pasiūlymus apie e-pilietybę, skaitmeninę solidarumą, nuotolinį mokymąsi, darbą nuotoliniu būdu, skaitmeninę komunikaciją. Šios ilgalaikio dalyvaujamojo proceso metu surinktos rekomendacijos yra perduodamos atitinkamiems politikos formuotojams, dėka partnerių organizacijų, turinčių konsultacinį statusą Europos Parlamente ir Eurodesk tinklo, kuris rems sklaidos kampaniją.
2022 m. įgyvendino Erasmus + programos projektą „Kokybės valdymas – kokybiška savanorystė“, kurio tikslas buvo pagerinti jaunimo darbuotojų kompetencijas savanorystės valdyme bei jos pripažinimą tiek vietiniu, tiek tarptautiniu mąstu. Šis projektas buvo svarbus mūsų organizacijai, nes organizuojame daugybę veiklų, pagrįstų savanoriška veikla, kuri ypač apima kaimo jaunimą.
2022 m. buvo įgyvendinti Erasmus + programos mokymai „Kūrybiniai metodai tarpkultūriniam mokymuisi jaunimo darbe“, kurių tikslas – patobulinti jaunimo darbuotojų įgūdžius taikant kūrybinius metodus. Mokymų metu jaunimo darbuotojai išmoko įvairių kūrybinių metodų ir technikų, kaip skatinti kultūrinį supratimą tarp jaunimo, tobulino savo tarpkultūrinę kompetenciją ir kultūrinį dialogą.
2022 m. grupė jaunimo darbuotojų, socialinių darbuotojų ir savanorių dalyvavo Erasmus + programos mokymuose „Galimybės ir iššūkiai NVO/savanoriams“. Projekto tikslas buvo padidinti komunikaciją ir bendradarbiavimą tarp nevyriausybinių organizacijų Europoje bei suteikti joms galimybę plėtoti savo veiklą, siekiant tvarios kokybės.
2022 m. jaunimo grupė iš Musninkų dalyvavo jaunimo mainuose „Nature Tam Tam“ Italijoje. Dalyviai dirbo kartu, siekdami įveikti drovumą, kurti sveiką bendradarbiavimo aplinką, skatinti įtraukias Europos bendruomenės vertybes, įveikti išankstinius nusistatymus ir stereotipus, siekiant gerovės ir tarpusavio rūpinimosi.
2023 m. organizacija įgyvendino Erasmus + programos mokymus jaunimo darbuotojams „Koučingas kaip įrankis lyderystės įgūdžiams tobulinti“, kurių tikslas – tobulinti jaunimo darbuotojų kompetencijas taikant koučingo metodus jaunimo lyderystei. Mokymų metu dalyviai buvo mokomi, kaip ugdyti transformacinės lyderystės įgūdžius per koučingą; gilinti žinias apie koučingo strategijas jaunimo lyderystei; išmokti naudoti skaitmeninius įrankius efektyviam grupiniam ir individualiam koučingui bei tobulinti kultūrinės komunikacijos ir lyderystės įgūdžius per meno koučingą.
Bendradarbiaudama su kitomis Europos organizacijomis, bendruomenė parengė jaunimo mobilumo projektus (jaunimo mainus) įvairiomis temomis, tokiomis kaip sveikas gyvenimo būdas, sveika mityba, socialinė įtrauktis, tolerancija, pagarba, tarpusavio supratimas, aktyvus pilietiškumas ir kt. Be to, mes per įvairias Europos programas siunčiame jaunimą ir jaunimo darbuotojus į partnerių organizacijas užsienyje, siekdami pagerinti jų asmenines ir profesines žinias bei įgūdžius.